zmiany, zmiany

Dziś ogłoszenie w kwestii formalnej 🙂 chcemy podać do wiadomości, że zmieniamy federację.
Dotychczas byliśmy członkami klubu PZF, działającego pod auspicjami WCF I jeszcze przez jakiś czas w nim pozostaniemy, ale od niedawna staliśmy się również członkiem klubu „No problem”, tzn. Felis Polonia, tzn FIFe.
Obie Federacje są członkami WCC (FIFe jest największą), a więc honorują wzajemnie swoje rodowody, problem jest tylko taki, że tytuły uzyskane na wystawach FIFe nie są honorowane przez WCF, a wystaw organizowanych przez FPL- FIFe jest dużo więcej i odbywają się bliżej nas – stąd nasza decyzja. Jest nam po prostu dużo łatwiej jechać na dwudniową wystawę do np Sopotu, czy nawet Słupska, niż do Warszawy. Wszystkie rodowody naszych kotów hodowlanych zostały zatem nostryfikowane przez FPL i przygotowujemy się do pierwszej wystawy, która odbędzie się już w październiku.
Niestety, z nieznanych nam przyczyn, FIFe zmieniła nam przydomek i od tej chwili nazywamy się Ginginger*Pl. Nie jesteśmy przesadnie szczęśliwi z tego powodu, przekreśla to w znacznym stopniu nasze dotychczasowe wysiłki,
ale cóż – dla naszych Kotów nie ma to znaczenia, a ich uroda na tym nie ucierpi. Pojawi się tylko niepotrzebne zamieszanie polegające na tym, że na wystawach hodowla Ginginger będzie przez jakiś czas wystawiała koty o przydomku Petarda (przydomka kotu zmienić nie można). No, ale siła wyższa.
Dziękujemy za uwagę